Život na Praze 14

OZNÁMENÍ

Klavírní koncert v místní Galerii 14

Srdečně vás zveme na klavírní koncert, který se uskuteční ve středu 27. dubna v Galerii 14. Vystoupí klavírista Lukáš Klánský se skladbami F. Chopina a R. Schumanna.

Vstup volný.

Lukáš Klánský patří k předním českým klavíristům. Je vyhledávaný jako sólista i komorní hráč. Jako člen Lobkowicz tria získal se svými kolegy Janem Mráčkem a Ivanem Vokáčem v roce 2014 první cenu a cenu publika na soutěži Johannese Brahmse v Pörtschachu. Od té doby tento soubor vystoupil na nejvýznamnějších festivalech v ČR (Pražské Jaro, Dvořákova Praha, Janáčkův Máj, Svatováclavské hudební slavnosti, Svátky hudby V. Hudečka), ale i na zahraničních pódiích.
S Janem Mráčkem, koncertním mistrem České filharmonie, vystoupil Lukáš Klánský na Ankara music Festival, Festival Laggo Maggiore Musica, Kammermusik um halb acht v Basileji, Nafplio festival, v lednu 2020 pak v berlínském Konzerthausu.
V roce 2018 Lukáš Klánský získal 2. cenu na Hans von Büllow wettbewerb v oboru dirigování od klavíru. Této specifické disciplíně se v poslední době intenzivně věnuje. S Komorní filharmonií Pardubice natáčí v dvojroli sólisty i dirigenta klavírní koncerty W. A. Mozarta.
Zveřejněno: 7. dubna 2022